May Yapı Limited Şirketi 1960 yılında Yük. Müh. Mukbil Aykut tarafından kurulmuştur. Şirket önceleri Küçükçekmece gölü kenarında Kum ve Çakıl İşletmesi olarak faaliyette bulunmuş, yıkama tesislerinin kurulması ile yıkama taş ve çakıl üretimi de yapmıştır.

1970 yılından itibaren May Yapı Ltd. Şirketi faaliyetlerine, Çatalca yakınındaki Muratbey köyünün bitişiğinde, taş ocağı işletmesi olarak devam etmiştir. Taş ocağında delme ve patlatma usulü ile kalker taşı çıkartılmakta, patlatılan malzeme iki kırma eleme tesisinde kırılıp çeşitli eleklerden geçirilerek 1-2 veya 3 no.lu mıcır, balast, mekanik, taş tozu ve stabilize malzeme olarak satışa sunulmaktadır. Ocaktan direkt olarak ocak taşı, 0-200, 0-400, 1-3 ton, 2-4 ton, 4-6 ton liman taşı, duvar taşı, ocak artığı malzemeleri de satılmaktadır. Ayrıca plentmiks tesisinde de müşterilerin ihtiyacına göre malzeme karışımı yapılabilmektedir.

Bu malzemeler oto-yol, demir yolu ve hava alanı pist inşaatlarında alt yapı malzemesi olarak, gemi ve yat limanlarında, çeşitli inşaatlarda, çimento ve beton üretiminde kullanılmaktadır.

Şirketin ISO 9001, 14001 ve 18001 belgeleri mevcuttur.

REFERANSLAR ÜRÜNLER RESMİ BELGELER